niedziela, 25 maja 2025

Tydzień Dziecka w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Pięć dni obchodów Dnia Dziecka w oddziałach Muzeum Podlaskiego

Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało rozszerzoną formułę obchodów Dnia Dziecka. Zamiast jednodniowego świętowania, instytucja zaprasza grupy zorganizowane do udziału w zajęciach edukacyjnych przez pięć dni – od 26 do 30 maja 2025 roku. We wszystkich oddziałach muzeum obowiązuje w tym okresie specjalna cena biletu – 2 zł za osobę. Inicjatywa ma na celu popularyzację oferty kulturalnej wśród dzieci i młodzieży oraz ułatwienie instytucjom edukacyjnym dostępu do zajęć muzealnych.

Zróżnicowana oferta tematyczna dla młodych odbiorców

Zajęcia przygotowane z okazji Tygodnia Dziecka obejmują różnorodne tematy dostosowane do zainteresowań młodych uczestników. W programie znajdują się warsztaty artystyczne, m.in. malarskie i rzeźbiarskie, które umożliwiają rozwijanie kreatywności i poznawanie technik plastycznych. Dla miłośników historii przewidziano spotkania poświęcone rodowi Branickich, którego dziedzictwo kulturowe i polityczne odcisnęło trwały ślad w historii Białegostoku, Tykocina i Choroszczy. Interesującą propozycją są również zajęcia inspirowane twórczością fotografa Wiktora Wołkowa, ukazujące przyrodę Podlasia przez obiektyw artysty.

Specjalne zajęcia o ikonografii w Muzeum Ikon w Supraślu

Jednym z punktów programu Tygodnia Dziecka jest oferta edukacyjna Muzeum Ikon w Supraślu. W dniach od 27 do 30 maja 2025 roku odbędą się tam zajęcia pt. „Anielscy posłańcy”, skierowane do grup zorganizowanych. Spotkania prowadzone przez Iwonę Furmankiewicz i Edytę Tołkin-Snarską przybliżą dzieciom symbolikę i rolę aniołów w ikonografii chrześcijańskiej. Uczestnicy poznają dziewięć chórów anielskich oraz funkcje, jakie pełnią niebiańscy posłańcy, w tym Anioł Stróż jako indywidualny opiekun człowieka. Zajęcia mają formę aktywnego zwiedzania ekspozycji oraz pracy z kartą edukacyjną.

Informacje organizacyjne i warunki uczestnictwa

Zajęcia w Muzeum Ikon w Supraślu zaplanowane są na dni powszednie – od wtorku do piątku – w godzinach przedpołudniowych. Każde spotkanie trwa około 60 minut, a grupa może liczyć maksymalnie 25 uczestników. Koszt udziału wynosi 2 złote za osobę. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna pod numerem 509 336 829. Oferta kierowana jest głównie do szkół i innych instytucji edukacyjnych, które chcą w sposób atrakcyjny i wartościowy uczcić Dzień Dziecka.

Czytaj także

Spór o dzierżawę jeziora Wiżajny omawiany podczas zebrania w Orzyszu

Spór o jezioro Wiżajny: przedsiębiorca kontra Wody PolskieW dniu...

Suwalskie Juwenalia 2025 – galeria zdjęć z lotu ptaka

Suwalskie Juwenalia 2025 – relacja z wydarzeniaW piątek, 23...

Tężnia solankowa w Orzyszu – nowa atrakcja rekreacyjna na Mazurach [ZDJĘCIA]

Tężnia solankowa w Orzyszu – otwarcie nowego obiektu już...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj