
Kino Wajda: film „Brzezina”

Serdecznie zapraszamy na film z cyklu Kino Wajda pt. „Brzezina” w reżyserii Andrzeja Wajdy.
Zapowiedź: Emilia Krakowska, Olgierd Łukaszewicz, Joanna Sztelmer-Stabińska.
20 sierpnia 2026 r. o godz. 22:00
Bulwary nad Czarną Hańczą
ul. Andrzeja Wajdy 3, Suwałki
wstęp wolny
„Brzezina” to psychologiczny dramat z 1970 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy, oparty na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza. Film przedstawia relację między pogrążonym w żałobie leśniczym Bolesławem (Daniel Olbrychski) a jego śmiertelnie chorym bratem Stanisławem (Olgierd Łukaszewicz), który przyjeżdża do leśniczówki na ostatnie miesiące życia.
Produkcja wyróżnia się symboliką i malarskimi inspiracjami twórczością Jacka Malczewskiego. Film został wysoko oceniony przez krytyków za subtelne ukazanie tematu śmierci i przemijania oraz nagrodzony m.in. nagrodą FIPRESCI.

