Zwierzęta Podlaskiego promują bezpieczeństwo na stokach
Bóbr, dzik, żubr i łoś – symbole regionu Podlasia – ponownie wcieliły się w rolę ambasadorów bezpieczeństwa, tym razem w kontekście sportów zimowych. Akcja promująca odpowiedzialne zachowanie na stokach została zainaugurowana w poniedziałek, 27 stycznia, w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie, znanym jako podlaska stolica sportów zimowych. Wydarzenie zbiegło się z początkiem ferii zimowych w województwie podlaskim.
W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in. członek zarządu województwa Bogdan Dyjuk oraz złoty medalista olimpijski w skokach narciarskich, Wojciech Fortuna. Kampania, która od lat angażuje charakterystyczne dla regionu zwierzęta, ma na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do odpowiedzialnego korzystania z zimowych atrakcji.
Rozpoczęta w Szelmencie inicjatywa jest kolejną odsłoną cyklu promującego bezpieczne zachowania podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych.
Łoś przypomina o odpowiednim ubraniu hasłem „Minus ŁOŚiem? Ubierz się ciepło”, warchlaczki zwracają uwagę na najmłodszych: „Zwolnij! Warchlaczki na oślej łączce”, a bóbr przestrzega: „Broń Bobrze zbyt szybko”. Są jeszcze Dzik, który mądrze wybiera trasę, i byk co „po byku dystans trzyma”.
Ambasadorowie regionu w akcji zimowej – WOSiR Szelment
– To zwierzęta zamieszkujące nasz region. Mówimy o nich, że to nasi ambasadorowie. Kampania z ich udziałem jest świetnie odbierana w mediach społecznościowych, a posty często udostępniane – podkreśliła Emilia Motel, zastępca dyrektora Biura Turystyki.
Inauguracja akcji odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Szelmencie, miejscu znanym z pięknych krajobrazów i narciarskiego stoku. Mimo kapryśnej pogody stok jest naśnieżony. – Tego śniegu nie jest dużo, ale przez ostatnie dwa tygodnie wyciąg chodzi i będzie chodził. Myślę, że w lutym będziemy dośnieżać, bo w bajkowym Szelmencie zima być musi – zapewnił Wojciech Fortuna.
Prezes ośrodka, Piotr Markiewicz, zwrócił uwagę na troskę o bezpieczeństwo gości. – Mamy dostępne kaski, ale też dbamy codziennie o sprzęt. Sprawdzamy stan techniczny, uzupełniamy wszelkie braki na bieżąco – mówił, dodając praktyczne porady dotyczące ubioru: – Ubiór na cebulkę, antypoślizgowe buty i porządne rękawiczki.
Źródło: Województwo Podlaskie, fot.: Kamil Timoszuk