SIGMA, czyli Suwalskie Inicjatywy i Główne kierunki Młodzieżowych Aktywności to finał naszego projektu w ramach programu Debiuty w partycypacji!
Przez cały poprzedni rok drążyliśmy temat spędzania wolnego czasu i Waszych ulubionych miejscówek w Suwałkach. Ankietowaliśmy, kocykowaliśmy i kawiarenkowo-obywatelsko pytaliśmy Was, jakie ma być miejsce dla młodych. Czego potrzebujecie, jak ma wyglądać i co ma się w niej dziać. Owocem naszej pracy jest otwarta niedawno Kawiarenka młodzieżowa. Jednak na tym nie kończymy…
Zainteresowany/na? Zostań sigmą🤔 i wpadaj po więcej!
❗W ZWIĄZKU Z OGRANICZONĄ LICZBĄ MIEJSC, PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY KONTAKT❗
📞 455 408 461
📧 [email protected]
lub Messenger/Instagram
🦸Kto? Stowarzyszenie Mroczne Bractwo i Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach
🌐Gdzie? W sali 127 Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, przy ul. T. Noniewicza 10
📅Kiedy? Piątek, 28 lutego 2025 r. w godzinach 10.30 – 14.00
10.30 – rejestracja uczestników,
11.00 – otwarcie konferencji,
11.10 – „Młodzieżowy upgrade Suwałk” – opowieść o projekcie w ramach Debiutów w partycypacji, podsumowanie wyników całorocznej pracy Stowarzyszenia Mroczne Bractwo — Anna Szulc (Anek),
11.30 – wrzutka o kierunkach działania Młodzieżowej Rady Miasta Suwałki,
11.35 – „Miasto skrojone pod Ciebie” – opowieść o działaniach Lublina skierowanych do młodych osób — Jagoda Włoch i Ola Kuzioła,
11.55 – zaproszenie do projektu „Poznaj mnie, nim wystygnie kawa”,
12.00 – „Przestrzeń wspierania” – opowieść o wspieraniu młodych w dorastaniu i centrum wsparcia — Aleksandra Kulik,
12.20 – przerwa ciastowa,
12.45 – zaproszenie do Kawiarenki Młodzieżowej,
12.50 – „Luźna gadka, tematy na serio” – rozmowa z gośćmi: Agnieszką Maszkowską, Anną Szulc, Wiktorią Jabłońską i Przemysławem Stasiulewiczem, którą poprowadzi Kamil Klimek,
13.30 – pytania od uczestników,
13.40 – quiz z nagrodami,
13.50 – podziękowanie i zaproszenie do kolejnych działań Bractwa,
14.00 – koniec.
Zaproszeni goście:
⭐Jagoda Włoch — koordynatorka Urban Lab Lublin, pracowniczka Biura Polityki Młodzieżowej Urzędu Miasta Lublin. Kierowała procesem partycypacyjnego współtworzenia dokumentu „Miasto Młodych. Polityka młodzieżowa Lublina”, który został nagrodzony III nagroda w konkursie Serwisu Samorządowego PAP „Innowacyjny Samorząd 2024”. Na co dzień zajmuje się partycypacją młodzieży, edukacją obywatelską oraz wdrażaniem polityki młodzieżowej w Lublinie.
⭐Ola Kuzioła — pracowniczka Urban Lab Lublin — Biura Polityki Młodzieżowej Urzędu Miasta Lublin. Od pięciu lat związana ze środowiskiem lubelskich organizacji pozarządowych. Pracowała w Fundacji Strefa Dorastania z dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem. Przez dwa lata prowadziła działające na rzecz młodzieży Stowarzyszenie „Ulica Krótka”. Koordynowała dla niego projekty kulturalne i społeczne, w tym II edycję Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego — programu mikrograntów dla młodzieżowych grup nieformalnych na działania społeczne i obywatelskie. Współtworzyła i realizowała inicjatywy dziennikarskie — warsztaty prasowe dla dzieci i młodzieży, redakcje młodzieżowych czasopism.
⭐Aleksandra Kulik — prezeska Fundacji Sempre a Frente, psycholożka społeczna, doradczyni zawodowa, trenerka kompetencji cyfrowych i psychospołecznych. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW i współzałożycielka Krajowej Koalicji na Rzecz Pracy z Młodzieżą. Głęboko wierzy w moc edukacji pozaformalnej i wzmacniania pozycji młodych ludzi w życiu społecznym.
⭐Agnieszka Maszkowska — trenerka, doświadczona koordynatorka projektów, prezeska Fundacji SocLab. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie w Białymstoku (socjologia), jest absolwentką szkół trenerskich i Szkoły Liderów. Ekspertka ds. konsultacji społecznych, moderatorka kilkudziesięciu procesów konsultacji i partycypacji, w tym szkolnych budżetów partycypacyjnych.
⭐Anna Szulc — prezeska Stowarzyszenia Mroczne Bractwo, liderka, społeczniczka i koordynatorka wolontariatu, pełniąca także funkcję Pełnomocnika Prezydenta Miasta Suwałk ds. Młodzieży. Dąży do powstania w Suwałkach przestrzeni młodzieżowych.
⭐Wiktoria Jabłońska — młoda Suwalczanka, która studiuje pielęgniarstwo. Zaczęła brać udział w wolontariacie w 7 klasie podstawówki, a od tego czasu nieustannie wspiera nowe inicjatywy i jest inicjatorką wielu działań.
⭐Przemysław Stasiulewicz — student Uniwersytetu Warszawskiego, były radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w Augustowie. Pomysłodawca augustowskiej mediateki. Angażuje się w inicjatywy społeczne — prowadził 2 finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, współtworzy konwent anime Midoricon, pracuje woluntarystycznie przy organizacji wydarzeń kulturalnych.